Samtec Inc. TW-18-05-T-D-250-250
Part No.:
TW-18-05-T-D-250-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-18-05-T-D-250-250 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)