Samtec Inc. TW-18-03-G-S-187-250
Part No.:
TW-18-03-G-S-187-250
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-18-03-G-S-187-250 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.098" (2.489mm)
Length - Stack Height:
0.187" (4.750mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)