Samtec Inc. TW-18-02-T-D-125-110
Part No.:
TW-18-02-T-D-125-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-18-02-T-D-125-110 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.142" (3.607mm)
Length - Stack Height:
0.125" (3.175mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)