Samtec Inc. TW-18-02-L-S-120-150
Part No.:
TW-18-02-L-S-120-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 18POS
Shipping
TW-18-02-L-S-120-150 Information
Number of Positions:
18
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.107" (2.718mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)