Samtec Inc. TW-18-01-T-D-120-100
Part No.:
TW-18-01-T-D-120-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 36POS
Shipping
TW-18-01-T-D-120-100 Information
Number of Positions:
36
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)