Samtec Inc. TW-17-12-T-D-875-150
Part No.:
TW-17-12-T-D-875-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-12-T-D-875-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.085" (2.159mm)
Length - Stack Height:
0.875" (22.225mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)