Samtec Inc. TW-17-12-T-D-820-180
Part No.:
TW-17-12-T-D-820-180
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-12-T-D-820-180 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height:
0.820" (20.828mm)
Length - Tail:
0.180" (4.572mm)