Samtec Inc. TW-17-12-T-D-775-095
Part No.:
TW-17-12-T-D-775-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-12-T-D-775-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.240" (6.096mm)
Length - Stack Height:
0.775" (19.685mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)