Samtec Inc. TW-17-09-T-D-270-090
Part No.:
TW-17-09-T-D-270-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-09-T-D-270-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.096" (2.438mm)
Length - Stack Height:
0.270" (6.858mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)