Samtec Inc. TW-17-09-T-D-215-095
Part No.:
TW-17-09-T-D-215-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-09-T-D-215-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.146" (3.708mm)
Length - Stack Height:
0.215" (5.461mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)