Samtec Inc. TW-17-07-T-D-563-100
Part No.:
TW-17-07-T-D-563-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-07-T-D-563-100 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height:
0.563" (14.300mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)