Samtec Inc. TW-17-07-T-D-435-150
Part No.:
TW-17-07-T-D-435-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-07-T-D-435-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.167" (4.242mm)
Length - Stack Height:
0.435" (11.049mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)