Samtec Inc. TW-17-05-G-S-375-125
Part No.:
TW-17-05-G-S-375-125
Description:
CONN BRD STACK 2.00 17POS
Shipping
TW-17-05-G-S-375-125 Information
Number of Positions:
17
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.094" (2.388mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.125" (3.175mm)