Samtec Inc. TW-17-02-T-D-140-120
Part No.:
TW-17-02-T-D-140-120
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-02-T-D-140-120 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.117" (2.972mm)
Length - Stack Height:
0.140" (3.556mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)