Samtec Inc. TW-17-02-T-D-135-120
Part No.:
TW-17-02-T-D-135-120
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 34POS
Shipping
TW-17-02-T-D-135-120 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
34
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height:
0.135" (3.429mm)
Length - Tail:
0.120" (3.048mm)