Samtec Inc. TW-16-12-T-D-850-110
Part No.:
TW-16-12-T-D-850-110
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-12-T-D-850-110 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.850" (21.590mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)