Samtec Inc. TW-16-12-T-D-610-350
Part No.:
TW-16-12-T-D-610-350
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-16-12-T-D-610-350 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:
0.610" (15.500mm)
Length - Tail:
0.350" (8.890mm)