Samtec Inc. TW-16-12-T-D-395-190
Part No.:
TW-16-12-T-D-395-190
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-12-T-D-395-190 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.525" (13.335mm)
Length - Stack Height:
0.395" (10.033mm)
Length - Tail:
0.190" (4.826mm)