Samtec Inc. TW-16-10-T-D-375-100
Part No.:
TW-16-10-T-D-375-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-10-T-D-375-100 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height:
0.375" (9.525mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)