Samtec Inc. TW-16-10-L-S-380-114
Part No.:
TW-16-10-L-S-380-114
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-16-10-L-S-380-114 Information
Number of Positions:
16
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.380" (9.652mm)
Length - Tail:
0.114" (2.896mm)