Samtec Inc. TW-16-09-T-D-250-103
Part No.:
TW-16-09-T-D-250-103
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-09-T-D-250-103 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.103" (2.616mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.103" (2.616mm)