Samtec Inc. TW-16-09-T-D-190-110
Part No.:
TW-16-09-T-D-190-110
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-16-09-T-D-190-110 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.456" (11.582mm)
Length - Post (Mating):
0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height:
0.190" (4.826mm)
Length - Tail:
0.110" (2.794mm)