Samtec Inc. TW-16-04-TM-D-255-185
Part No.:
TW-16-04-TM-D-255-185
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-04-TM-D-255-185 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.115" (2.921mm)
Length - Stack Height:
0.255" (6.477mm)
Length - Tail:
0.185" (4.699mm)