Samtec Inc. TW-16-04-T-D-130-093
Part No.:
TW-16-04-T-D-130-093
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-04-T-D-130-093 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.332" (8.433mm)
Length - Stack Height:
0.130" (3.302mm)
Length - Tail:
0.093" (2.362mm)