Samtec Inc. TW-16-03-T-D-244-065
Part No.:
TW-16-03-T-D-244-065
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-03-T-D-244-065 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.226" (5.740mm)
Length - Stack Height:
0.244" (6.198mm)
Length - Tail:
0.065" (1.651mm)