Samtec Inc. TW-16-03-T-D-220-195
Part No.:
TW-16-03-T-D-220-195
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-03-T-D-220-195 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:
0.220" (5.588mm)
Length - Tail:
0.195" (4.953mm)