Samtec Inc. TW-16-03-T-D-150-088
Part No.:
TW-16-03-T-D-150-088
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-03-T-D-150-088 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.297" (7.544mm)
Length - Stack Height:
0.150" (3.810mm)
Length - Tail:
0.088" (2.235mm)