Samtec Inc. TW-16-03-T-D-120-055
Part No.:
TW-16-03-T-D-120-055
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-03-T-D-120-055 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.360" (9.144mm)
Length - Stack Height:
0.120" (3.048mm)
Length - Tail:
0.055" (1.400mm)