Samtec Inc. TW-16-02-L-S-155-100
Part No.:
TW-16-02-L-S-155-100
Description:
CONN BRD STACK 2.00 16POS
Shipping
TW-16-02-L-S-155-100 Information
Number of Positions:
16
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.377" (9.576mm)
Length - Post (Mating):
0.122" (3.099mm)
Length - Stack Height:
0.155" (3.937mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)