Samtec Inc. TW-16-01-T-D-180-070
Part No.:
TW-16-01-T-D-180-070
Description:
CONN BRD STACK 2.00 32POS
Shipping
TW-16-01-T-D-180-070 Information
Number of Positions:
32
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.323" (8.204mm)
Length - Post (Mating):
0.073" (1.854mm)
Length - Stack Height:
0.180" (4.572mm)
Length - Tail:
0.070" (1.778mm)