Samtec Inc. TW-15-12-T-D-797-124
Part No.:
TW-15-12-T-D-797-124
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-12-T-D-797-124 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.189" (4.800mm)
Length - Stack Height:
0.797" (20.244mm)
Length - Tail:
0.124" (3.150mm)