Samtec Inc. TW-15-12-T-D-700-310
Part No.:
TW-15-12-T-D-700-310
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-12-T-D-700-310 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
1.110" (28.194mm)
Length - Post (Mating):
0.100" (2.540mm)
Length - Stack Height:
0.700" (17.780mm)
Length - Tail:
0.310" (7.874mm)