Samtec Inc. TW-15-11-F-D-140-196
Part No.:
TW-15-11-F-D-140-196
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-15-11-F-D-140-196 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.397" (10.084mm)
Length - Post (Mating):
0.061" (1.550mm)
Length - Stack Height:
0.140" (3.556mm)
Length - Tail:
0.196" (4.978mm)