Samtec Inc. TW-15-10-L-S-420-050
Part No.:
TW-15-10-L-S-420-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-15-10-L-S-420-050 Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.614" (15.596mm)
Length - Post (Mating):
0.144" (3.658mm)
Length - Stack Height:
0.420" (10.668mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)