Samtec Inc. TW-15-08-T-D-650-080
Part No.:
TW-15-08-T-D-650-080
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-08-T-D-650-080 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.101" (2.565mm)
Length - Stack Height:
0.650" (16.510mm)
Length - Tail:
0.080" (2.032mm)