Samtec Inc. TW-15-08-T-D-240-088
Part No.:
TW-15-08-T-D-240-088
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-08-T-D-240-088 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.831" (21.107mm)
Length - Post (Mating):
0.503" (12.776mm)
Length - Stack Height:
0.240" (6.096mm)
Length - Tail:
0.088" (2.235mm)