Samtec Inc. TW-15-07-T-D-500-150
Part No.:
TW-15-07-T-D-500-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-07-T-D-500-150 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)