Samtec Inc. TW-15-07-T-D-500-090
Part No.:
TW-15-07-T-D-500-090
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-07-T-D-500-090 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.162" (4.115mm)
Length - Stack Height:
0.500" (12.700mm)
Length - Tail:
0.090" (2.286mm)