Samtec Inc. TW-15-07-T-D-475-138
Part No.:
TW-15-07-T-D-475-138
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-07-T-D-475-138 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.139" (3.531mm)
Length - Stack Height:
0.475" (12.065mm)
Length - Tail:
0.138" (3.500mm)