Samtec Inc. TW-15-07-T-D-472-095
Part No.:
TW-15-07-T-D-472-095
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-07-T-D-472-095 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating):
0.185" (4.699mm)
Length - Stack Height:
0.472" (11.989mm)
Length - Tail:
0.095" (2.413mm)