Samtec Inc. TW-15-06-T-D-410-130
Part No.:
TW-15-06-T-D-410-130
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-06-T-D-410-130 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height:
0.410" (10.414mm)
Length - Tail:
0.130" (3.302mm)