Samtec Inc. TW-15-06-T-D-385-145
Part No.:
TW-15-06-T-D-385-145
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-06-T-D-385-145 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.143" (3.632mm)
Length - Stack Height:
0.385" (9.779mm)
Length - Tail:
0.145" (3.683mm)