Samtec Inc. TW-15-06-T-D-360-155
Part No.:
TW-15-06-T-D-360-155
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-06-T-D-360-155 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.158" (4.013mm)
Length - Stack Height:
0.360" (9.144mm)
Length - Tail:
0.155" (3.937mm)