Samtec Inc. TW-15-06-T-D-250-165
Part No.:
TW-15-06-T-D-250-165
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-06-T-D-250-165 Information
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.258" (6.550mm)
Length - Stack Height:
0.250" (6.350mm)
Length - Tail:
0.165" (4.191mm)