Samtec Inc. TW-15-06-T-D-170-250
Part No.:
TW-15-06-T-D-170-250
Manufacturer:
Samtec Inc.
Category:
Board Spacers, Stackers (Board to Board)
Package:
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-06-T-D-170-250 Information
Manufacturer:
Samtec Inc.
Series:
TW
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating):
0.253" (6.426mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.250" (6.350mm)