Samtec Inc. TW-15-05-T-D-200-100
Part No.:
TW-15-05-T-D-200-100
Description:
FLEXIBLE SURFACE MOUNT BOARD STA
Shipping
TW-15-05-T-D-200-100 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.294" (7.468mm)
Length - Stack Height:
0.200" (5.080mm)
Length - Tail:
0.100" (2.540mm)