Samtec Inc. TW-15-05-T-D-170-040
Part No.:
TW-15-05-T-D-170-040
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-05-T-D-170-040 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.384" (9.754mm)
Length - Stack Height:
0.170" (4.318mm)
Length - Tail:
0.040" (1.016mm)