Samtec Inc. TW-15-05-G-S-210-150
Part No.:
TW-15-05-G-S-210-150
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-15-05-G-S-210-150 Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.594" (15.088mm)
Length - Post (Mating):
0.234" (5.944mm)
Length - Stack Height:
0.210" (5.334mm)
Length - Tail:
0.150" (3.810mm)