Samtec Inc. TW-15-04-L-S-303-118
Part No.:
TW-15-04-L-S-303-118
Description:
CONN BRD STACK 2.00 15POS
Shipping
TW-15-04-L-S-303-118 Information
Number of Positions:
15
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
1
Row Spacing:
Length - Overall Pin:
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating):
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height:
0.303" (7.696mm)
Length - Tail:
0.118" (2.997mm)