Samtec Inc. TW-15-03-T-D-383-050
Part No.:
TW-15-03-T-D-383-050
Description:
CONN BRD STACK 2.00 30POS
Shipping
TW-15-03-T-D-383-050 Information
Number of Positions:
30
Pitch:
0.079" (2.00mm)
Number of Rows:
2
Row Spacing:
0.079" (2.00mm)
Length - Overall Pin:
0.535" (13.589mm)
Length - Post (Mating):
0.102" (2.591mm)
Length - Stack Height:
0.383" (9.728mm)
Length - Tail:
0.050" (1.270mm)